Oto jak radzisz sobie z gadatliwą osobą w życiu codziennymWydaje się, że im bardziej kogoś poznajemy, tym bardziej chce się on otworzyć na temat swoich hobby, ulubionych książek i innych szczegółów ze swojego życia. To może być świetna rzecz - poznawanie nowych ludzi jest fantastycznym sposobem na lepsze poznanie ich. Ale może to być również wyczerpujące dla tych z nas, którzy nie są naturalnymi mówcami. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym przyjaciele mogą czuć się mniej naciskani, aby nadążyć za twoją szybką mową i dać ci przestrzeń, jeśli czują się nieco przytłoczeni. Trochę samoświadomości przejdzie długą drogę, pomagając ci radzić sobie z gadatliwymi ludźmi w codziennym życiu.

Pamiętaj, że niektórzy ludzie to tylko gaduły

Ludzie, którzy są gadatliwi, niekoniecznie mają coś przeciwko ciszy. Niektórzy ludzie po prostu lubią mówić bardziej niż słuchać, i to jest w porządku. Dopóki nie jesteś niegrzeczny i dajesz drugiej osobie przestrzeń do rozmowy, nie musisz czuć się winny z tego powodu. Istnieje różnica między byciem gadatliwym a byciem natrętnym. Ludzie, którzy są rozmowni, po prostu lubią rozmawiać bardziej niż ludzie, którzy są natrętni. Jeśli zauważysz, że przeszkadzasz ludziom, z którymi spędzasz czas, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to spróbować być tego świadomym i dostosować swoje zachowanie.

Zadawaj im pytania

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której czujesz się przytłoczony przez gadatliwą osobę, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest próba zaangażowania się w nią poprzez zadawanie jej pytań. Kiedy zadajesz komuś pytanie, jest on zmuszony do położenia nacisku na ciebie. Jeśli zadajesz pytanie, na które naprawdę, naprawdę chcesz uzyskać odpowiedź, jest prawdopodobne, że będą tak skoncentrowani na odpowiedzi, że nie zauważą, jeśli nie będziesz uczestniczyć. Kiedy zadajesz pytanie, możesz użyć ich odpowiedzi jako odskoczni do opowieści o sobie lub pytania o nich. Zadawanie pytań jest świetnym sposobem na nawiązanie kontaktu z ludźmi wokół ciebie bez poczucia obowiązku przyłączenia się do ich rozmowy.

Po prostu słuchaj (ale bądź obecny)

Jeśli znajdziesz się w rozmowie z gadatliwą osobą i po prostu nie jesteś w nastroju do uczestnictwa, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest po prostu słuchać. Jeśli czujesz się przytłoczony rozmową, spróbuj się uspokoić. Przypomnij sobie, że nie musisz nic mówić. Tak, możesz po prostu słuchać. To, co możesz zrobić, to spróbować być jak najbardziej obecnym podczas rozmowy. Skup całą swoją uwagę na tym, co mówią. Spróbuj być tak zaangażowany, jak to tylko możliwe. Może się okazać, że będąc obecnym w rozmowie, zaczniesz się czuć mniej przytłoczony przez nią.